Reklama

Reklama

Chińska opinia publiczna zbulwersowana procesem z udziałem 78-latki

​W chińskich realiach rodzina wciąż uznawana jest za jedną z najważniejszych wartości. Coraz częstsze jednak są przypadki, gdy dzieci nie chcą wspomagać starzejących się rodziców. 73-letnia kobieta z prowincji Syczuan postanowiła pozwać do sądu swoje potomstwo, które jej zdaniem zaniedbuje obowiązki rodzinne.

O sprawie szeroko informują chińskie media. W miniony piątek w powiecie Pengzhou odbyła się sprawa sądowa z powództwa 73-letniej kobiety, która ze względu na postępującą chorobę nie jest w stanie zająć się sobą. Od śmierci męża w 2010 roku kobieta mieszkała sama w opuszczonej świątyni. 

Żadne z jej czworga dzieci nie utrzymuje z nią kontaktów i odmawia zajęcia się matką. To skłoniło mieszkankę Pengzhou do skierowania przeciwko nim sprawy do sądu. Kobieta domaga się opieki. Troje rodzeństwa zgodziło się wspierać finansowo matkę, ale żadne nie chce przyjąć jej pod własny dach. 

Reklama

Sprawa bulwersuje chińską opinię publiczną. Podczas rozprawy sędzia nie był w stanie doprowadzić do ugody między członkami rodziny. Wyrok w tej sprawie zapaść ma do końca października.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne