Reklama

Reklama

Chavez: Szybko wracam do zdrowia

Prezydent Wenezueli Hugo Chavez powiedział w czwartek (czasu miejscowego), że wyniki jego ostatnich badań są wyśmienite, szybko wraca do zdrowia i zdecydowanie zaprzeczył pogłoskom, jakoby jego stan zdrowia poważnie się pogorszył.

Chavez powiedział, że szybko dochodzi do siebie po chemioterapii i przybiera na wadze.

Reklama

Ponownie odmówił podania typu nowotworu, jaki wycięto mu podczas operacji trzy miesiące temu. Podobne pytanie skierowane do jakiejkolwiek osoby cierpiącej na raka określił jako "makabryczne"; potwierdził jedynie, że cierpiał na nowotwór złośliwy.

- Najlepszą odpowiedzią (na pytania o zdrowie) będzie życie, jakie odtąd będę prowadził (...), (ja) nowy Chavez - powiedział polityk, który w październiku 2012 roku zamierza ubiegać się o reelekcję.

Publicznie wyśmiał doniesienia amerykańskiej gazety "El Nuevo Herald of Miami", według której jego stan się pogarsza, do tego stopnia, że miał nawet wymagać hospitalizacji.

W czerwcu 57-letni wenezuelski prezydent poddał się na Kubie operacji usunięcia nowotworu w rejonie miednicy. Potem przeszedł trzy serie chemioterapii, w tym dwie na Kubie. Od początku choroby Chavez regularnie informuje o swoim stanie zdrowia.

Dowiedz się więcej na temat: Hugo Chavez | Wenezuela | chavez

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje