Reklama

Reklama

Były bliny, łosoś i kozacki chór - Bush u Putina

Plany rozmieszczenia elementów amerykańskiej tarczy antyrakietowej w Europie Środkowej, rozszerzenie NATO o dawne republiki ZSRR i status Kosowa będą głównymi tematami rozmów prezydentów Rosji i USA, Władimira Putina i George'a W. Busha, które odbędą się w niedzielę w Soczi, nad Morzem Czarnym.

Bush przebywa tam od soboty z roboczą wizytą, podczas której spotka się także z rosyjskim prezydentem-elektem Dmitrijem Miedwiediewem.

Reklama

Bush będzie najpierw konferował z Putinem, a później z Miedwiediewem. Przewidziane jest krótkie spotkanie prezydentów USA i Rosji z dziennikarzami. Wizyta Busha zakończy się roboczym śniadaniem.

W sobotę wieczorem Putin podjął amerykańskiego gościa kolacją w swojej rezydencji Boczarow Ruczej. Był na niej także Miedwiediew. Wieczór zebranym umilał kozacki chór i zespół taneczny.

Według rzeczniczki Białego Domu Dany Perino, klimat przy kolacji był ciepły, nastrojowy i wesoły. Putin i Bush czuli się w swoim towarzystwie komfortowo - relacjonowała Perino. Prezydenci nawet przyłączyli się na chwilę do występujących tancerzy.

Podano filety z dziczyzny w sosie malinowym z marynowanymi grzybami i warzywami, bliny z czerwonym kawiorem i pstrągiem, polędwicę cielęcą z zapiekanymi ziemniakami w sosie z czerwonej porzeczki, kulebiaki z łososiem i mięsem królewskiego kraba, a także ciasto z owocami leśnymi i lodami.

Przed kolacją - na życzenie gościa - Bush i Putin obejrzeli makietę obiektów zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi w 2014 roku. Odbyli też spacer nad brzegiem morza i po miejscowym molo, gdzie przez chwilę obserwowali zachód słońca.

Dowiedz się więcej na temat: USA | soczi | chór | Władimir Putin | Bush

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje