Reklama

Reklama

Burkina Faso: Trzech zabitych w ataku na kościół katolicki

Trzech wiernych zostało zabitych w niedzielę w dokonanym w trakcie mszy napadzie na katolicki kościół w wiosce Toulfe na północy Burkiny Faso, gdzie nasilają się ataki na chrześcijan - podała agencja AFP, powołując się na źródło we władzach bezpieczeństwa.

"Silnie uzbrojeni osobnicy zaatakowali wiejski kościół około godziny 9 rano, gdy wierni uczestniczyli w niedzielnej mszy. Zabito co najmniej trzy osoby" - powiedziało to źródło, dodając, że na miejsce skierowano policyjne posiłki.  

Reklama

Toulfe leży około 20 kilometrów od miasta Titao, stolicy prowincji Lorum. Według mieszkańca Toulfe, z którym skontaktowano się telefonicznie, atak na kościół "wywołał w wiosce panikę, a wielu ludzi schroniło się w domach i w buszu".

Pod koniec kwietnia uzbrojeni napastnicy podpalili w Toulfe gospodę i zrabowali trzy motocykle. Kilka miesięcy wcześniej pojawili się w lokalnych szkołach, żądając ich zamknięcia - relacjonował ów mieszkaniec.

W ostatnim czasie w Burkinie Faso coraz częściej dochodzi do zbrojnych napaści dżihadystów na kościoły i chrześcijańskich duchownych. 13 maja w Zimtenga na północy kraju zabito czterech katolików uczestniczących w procesji maryjnej.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje