Reklama

Reklama

Bułgaria: W kurorcie Bansko zmarł 56-letni Chińczyk

Chińczyk, który zmarł w sobotę wieczorem w bułgarskim kurorcie górskim Bansko, miał chore serce i płuca - poinformowały w niedziele władze sanitarne po przeprowadzonej sekcji zwłok.

W Bansko, ośrodku narciarskim w południowo-zachodnich górach Pirin, zmarł 56-lestni Chińczyk posiadający obywatelstwo brytyjskie. Bułgarskie władze podały, że z jego dokumentów wynika, że od dwóch lat nie był w Chinach.

Sekcję zwłok wykonano w obecności epidemiologów. Potwierdzenie lub odrzucenie obecności koronawirusa na razie jest niemożliwe; lekarze zwracają uwagę, że badania wirusologiczne wykonywane są wyłącznie w stolicy. Próbki przewieziono z oddalonego o ok. 90 km od Sofii Błagoewgradu; pracuje nad nimi Instytut Wirusologii. Wyniki mają być w poniedziałek.

Reklama

Inspekcja sanitarna poinformowała, że chińskich turystów w Bansko w tym sezonie nie było. Podano, że podjęte zostały wszystkie niezbędne środki, aby zapobiec ewentualnemu rozprzestrzenianiu się choroby.

Jednocześnie bułgarskie MSZ ostrzegło obywateli, by unikali wyjazdów do północnych Włoch, gdzie odnotowano prawie 150 przypadków zakażenia wirusem.

W Bułgarii dotychczas nie było ani jednego przypadku zakażenia koronawirusem.

Ewgenia Manołowa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne