Reklama

Reklama

Brytyjskie żądania wobec Unii. Tusk i Cameron na wspólnym obiedzie

Brytyjski premier David Cameron podejmie wieczorem obiadem przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska. Tematem rozmowy na Downing Street będą brytyjskie żądania wobec Unii oraz kwestie dotyczące ograniczenia imigrantom zasiłków socjalnych.

W sprawie ograniczenia imigrantom zasiłków socjalnych David Cameron powtarza, że chodzi mu o to, aby brytyjski system opieki socjalnej nie był nienaturalnym magnesem przyciągającym imigrantów.

Zastrzeżenia eurosceptyków

Ta sprawa to jednak nie jedyna przeszkoda, by przekonać Brytyjczyków do głosowania w nadchodzącym referendum za pozostaniem we Wspólnocie.

Dla obozu eurosceptyków równie ważna jest suwerenność i ustrzeżenie kraju od deklarowanego przez innych przywódców dążenia do coraz ściślejszej Unii.

Eurosceptycy mają także zastrzeżenie ekonomiczne, wskazując na zastój w rozwoju Unii i jej brak konkurencyjności na światowych rynkach.

Reklama

Brytyjskie referendum w rękach Donalda Tuska

W trakcie dzisiejszej rozmowy David Cameron będzie zapewne tłumaczył Donaldowi Tuskowi, że wynik brytyjskiego referendum jest teraz w jego rękach, bo brytyjskie społeczeństwo traci wiarę w reformowalność Unii Europejskiej.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy