Reklama

Reklama

Brytyjskie media wyśmiewają Steve'a Emersona

Brytyjskie media wyśmiewają niejakiego Steve'a Emersona, który wystąpił w amerykańskiej telewizji Fox News, reklamowany jako "światowy ekspert" do spraw terroryzmu. Emerson poinformował Amerykanów, że angielskie Birmingham jest całkowicie opanowane przez muzułmanów, a w pewnych dzielnicach Londynu za nieislamski strój grozi chłosta.

Steve Emerson, który już wielokrotnie występował w roli eksperta w telewizji Fox News, tym razem prezentował swoje opinie w programie Judge Pirro, prowadzonym przez byłą prokurator z Nowego Jorku, Janine Pirro.

Emerson powiedział między innymi: "W Wielkiej Brytanii są już całe miasta, jak Birmingham, pod kontrolą muzułmanów, gdzie nie-muzułmanie po prostu nie jeżdżą", islamskie sądy stosują tam prawo szariatu, a policja nie ma wstępu. "Zasadniczo jest to państwo w państwie" - stwierdził ekspert, a Janine Pirro zawtórowała mu: "To brzmi jak kalifat".

Oburzeni mieszkańcy Birmingham rozpisują się na ten temat na Twitterze, a brytyjski premier David Cameron oświadczył - iż myślał, że to Prima Aprilis.

Reklama

Steve Emerson przyznał później, że się zagalopował w swojej ekspertyzie i wydał publiczne oświadczenie, w którym "głęboko przeprasza mieszkańców pięknego miasta Birmingham".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje