Reklama

Reklama

Brytyjski minister ds. Europy: Chcemy jak najszybszych rozmów z polskim rządem

"Chcemy jak najszybszych rozmów z nowym polskim rządem" - oznajmił brytyjski minister do spraw Europy. David Lidington nie wyklucza też, że premier David Cameron znowu pojawi się w Warszawie. To reakcja na sygnały ze strony nowego rządu nad Wisłą, że Polska będzie się sprzeciwiać próbom odcięcia imigrantów unijnych od części zasiłków.

David Lidington zaznaczył, że kraje z Europy Centralnej są postrzegane przez Londyn jako ważni partnerzy w Unii i w NATO. Dodał, że nie ma konkretnych dat, ale premier Cameron rozpoczyna teraz kolejną rundę dwustronnych konsultacji; niektóre mogą oznaczać jego wizyty w regonie, inne - rozmowy nieformalne na szczytach europejskich i innych spotkaniach.

Reklama

Brytyjski rząd domaga się, by imigranci unijni nabywali prawo do dodatków dla mało zarabiających dopiero po tym, jak przez cztery lata będą wpłacać pieniądze do systemu w formie podatków. Londyn nie chce też wypłacać zasiłku na dziecko tym rodzicom, których pociechy pozostają poza Wielką Brytanią, na przykład nad Wisłą.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama