Reklama

Reklama

Brytyjska policja apeluje o informacje na temat zamachowca

Brytyjska policja apeluje do opinii publicznej o informacje na temat londyńskiego zamachowca Khalida Masuda. Chce wiedzieć, z kim się spotykał w ostatnich dniach, tygodniach, miesiącach, a nawet latach przed zamachem w Londynie. Informacje mają pomóc w ustaleniu, czy mężczyzna działał sam, czy jako część szerszej siatki.

Brytyjskie służby bezpieczeństwa przyznały, że nie dysponują na temat zamachowca szerszą wiedzą. Pojawił się on w kręgu ich zainteresowania raz i było to dawno temu.

Wiadomo, że w noc poprzedzającą tragiczne wydarzenia Khalid Massud nocował w hotelu w Brigton. Jego właściciel przyznał, że dane, które podał podczas rejestracji były identyczne z tymi, które zostały przekazane przez media dzień później.

Zamachowiec urodził się w Kent, mieszkał pod Birmingham. Na koncie miał pospolite przestępstwa. Posługiwał się kilkoma danymi personalnymi, niedawno nawrócił się na islam.

Jak wyjaśnił Mark Rowley z miejscowej policji, śledztwo ma ustalić przyczyny radykalizacji zamachowca. Policja rozważa trzy scenariusze: werbunek z zagranicy, wpływ lokalnej społeczności lub internetowej propagandy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama