Reklama

Reklama

Brutalne morderstwo 13-latka z autyzmem. Troje dzieci oskarżonych

13-letnia dziewczynka oraz dwaj chłopcy w wieku 13 i 14 lat zostali oskarżeni o brutalne morderstwo Olly'ego Stephensa w angielskim Reading. Grupa miała zaczaić się na rówieśnika z autyzmem, a następnie zadać mu cios nożem w szyję. Potem próbowali ukryć dowody. Rodzina ofiary wydała oświadczenie.

Do morderstwa doszło w niedzielę, w parku, niecałe 250 metrów od rodzinnego domu Stephensa. Ciężko rannego chłopca odnalazł przypadkowy przechodzień, który wezwał pomoc. Do przyjazdu służb, ratować życie 13-latka próbował również lekarz po pracy. Próby okazały się bezskuteczne - chłopiec zmarł na miejscu.

Reklama

Zarzuty morderstwa i ciężkiego uszkodzenia ciała postawiono w czwartek trzem osobom - 13-latce oraz dwóm chłopcom w wieku 13 i 14 lat. Z informacji, do których dotarły media wynika, że pomysłodawczynią akcji była dziewczynka.

Po ranieniu Olly'ego, nastolatkowie uciekli z miejsca zdarzenia, a napastniczka kazała swoim kolegom usunąć wiadomości z telefonów, które wymieniali między sobą.

Do sprawy zatrzymano również dwóch innych chłopców w wieku 13 lat. Zostali zwolnieni z aresztu za kaucją, przydzielono im policyjny dozór.

"Oliver był enigmą"

Wstrząśnięta rodzina chłopca opublikowała oświadczenie za pośrednictwem policji. Podziękowała w nim wszystkim osobom, które próbowały pomóc chłopcu, służbom, które zajmują się sprawą oraz bliskim i sąsiadom, którzy "łączą się z nimi w bólu".

"Oliver był enigmą. Mając zarówno autyzm, jak i podejrzenie zespołu unikania patologicznego, stał się wyzwaniem, od którego nigdy nie uciekaliśmy. Szedł własną drogą z uśmiechem" - zapewniła rodzina 13-latka.

"Zawsze wstawiał się za słabszymi, jednocześnie mając w sobie ogromne serce, miłość do drugiego człowieka i dowcip. W ostatnich chwilach swojego życia musiał być przerażony. Teraz zostały po nim tylko wspomnienia, a w naszych sercach pozostała dziura wielkości Olly'ego" - oświadczyła rodzina.

Policja przekazała, że rodzina prosi o uszanowanie prywatności. Wszystkie osoby, które mają informację o zdarzeniu, proszone są o kontakt.

źródła: The Guardian, The Sun

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy