Reklama

Reklama

Bruksela: Obława na terrorystów. Dwie osoby zatrzymane

Skuteczny pościg belgijskich policjantów za terrorystami w Brukseli. Funkcjonariusze zatrzymali dwie osoby, które we wtorek otworzyły ogień do policjantów w trakcie rewizji w jednym z domów w dzielnicy Forest.

We wtorek belgijska policja wspierana przez francuskich funkcjonariuszy przeprowadziła dużą operację wymierzoną w osoby powiązane z zamachami terrorystycznymi, do których doszło 13 listopada w Paryżu.

W stolicy Francji zginęło wówczas 130 osób.

Podczas rewizji w jednym z domów w dzielnicy Forest na południu Brukseli nieznani sprawcy otworzyli ogień w kierunku policjantów. Strzały padły ponownie podczas pościgu.

Według prokuratury rannych zostało trzech policjantów i jedna policjantka.

Policyjna obława

Za trzema domniemanymi terrorystami, uciekającymi po dachach budynków, wszczęto zakrojoną na szeroką skalę obławę. Policja zamknęła ruch na całych dzielnicach. Mieszkańcom polecono pozostanie w domach.

Reklama

Podczas pościgu w odstępie ok. pół godziny słychać było kolejne strzały z broni palnej - informowała rozgłośnia radiowo-telewizyjna RTBF. Potem - jak podano - jeden z uciekinierów został zabity, a dwóch uciekło. Dziś przed południem zostali zatrzymani.

W ramach belgijskiego śledztwa dotyczącego paryskich zamachów do tej pory zarzuty przedstawiono jedenastu osobom. Prokuratura ustaliła, że zamachy w dużej mierze były przygotowywane w Brukseli.

Wciąż na wolności są dwaj główni domniemani sprawcy zamachów, wywodzący się z brukselskiej dzielnicy Molenbeek: Salah Abdeslam i Mohamed Abrini.

Dowiedz się więcej na temat: Bruksela | Belgia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje