Reklama

Reklama

Broń w misji palestyńskiej w Pradze

W rezydencji ambasadora Palestyny w Czechach znaleziono broń. Dżamal al-Dżamal zmarł wczoraj w wyniku obrażeń ciała, których doznał podczas eksplozji w jego posiadłości w Pradze.

Już wcześniej pojawiały się doniesienia mówiące o tym, że w willi dyplomaty znaleziono broń palną. Informacje te potwierdziła dziś lokalna policja. Funkcjonariusz nie podali jednak, jakie rodzaju broń odnaleziono i w jakich jest ilościach.

Reklama

Do wybuchu w rezydencji Dżamala al-Dżamala doszło podczas otwierania sejfu. Dyplomata zmarł po przewiezieniu do szpitala na skutek rozległych ran klatki piersiowej i brzucha. Według nieoficjalnych informacji wybuch mógł nastąpić na skutek nieprofesjonalnego obchodzenia się z posiadanym materiałem wybuchowym. Szef policji Martin Czerviczek wykluczył akt terrorystyczny.

Policja poinformowała, że w chwili wybuchu w mieszkaniu ambasadora Dżamala al-Dżamala znajdowała się także cała jego rodzina.

Członkowie rodziny nie zostali ranni. Do szpitala trafiła jednak 52-letnia kobieta, która doznała szoku i podtruła się dymem.

Dowiedz się więcej na temat: Praga | Palestyna | śmierć ambasadora Palestyny

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy