Reklama

Reklama

Brazylia: Prezydent Jair Bolsonaro w szpitalu. Ma problemy z mówieniem

Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro trafił do szpitala w środę z niedrożnością jelit. Jego syn, Flavio, poinformował, że może go czekać operacja. Szef państwa ma problemy z mówieniem.

Senator Bolsonaro powiedział stacji CNN Brasil, że nawet jeśli jego ojciec będzie musiał przejść operację, to nie powinien to być poważny zabieg. Dodał, że lekarze usunęli płyn z żołądka szefa państwa - podaje Reuters.

Prezydent Bolsonaro, który cierpi na niedrożność jelit, został przyjęty do szpitala w Sao Paulo, gdzie otrzyma "zachowawcze leczenie kliniczne" - wynika z najnowszego raportu medycznego, który wyklucza na razie operację.

Uciążliwa czkawka

"Po przeprowadzeniu badań klinicznych, laboratoryjnych i obrazowych prezydent pozostanie w szpitalu początkowo na zachowawcze leczenie kliniczne" - poinformował prywatny szpital Vila Nova Star w raporcie podpisanym przez zespół medyczny.

Reklama

Od tygodnia prezydent zmagał się także z uciążliwą czkawką. - Nie mogę za dużo mówić, bo czkawka wraca - przyznał.Media przypominają, że Bolsonaro w 2018 r. w trakcie kampanii prezydenckiej został dźgnięty w brzuch i doznał obrażeń jelit. Po tym ataku pozostały mu liczne blizny brzucha.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje