Reklama

Reklama

Brak traktatu - brak dalszych akcesji

Po odrzuceniu przez Irlandczyków w czwartkowym referendum Traktatu Lizbońskiego Unia Europejska powinna tymczasowo powstrzymać się od przyjmowania nowych członków - powiedział przewodniczący Parlamentu Europejskiego Hans-Gert Poettering.

Rozmowa z Poetteringiem ukaże się w dzienniku "Bild", jednak fragmenty jego wypowiedzi opublikowała już niemiecka agencja dpa.

Reklama

- Tak długo, jak traktat reformujący nie wejdzie w życie, nie powinno być żadnych akcesji do UE - może z wyjątkiem Chorwacji - uważa przewodniczący PE.

- "Nie" Irlandczyków pogrążyło Unię Europejską w kryzysie - dodał polityk CDU. Zaznaczył, że wskazanie drogi wyjścia z tej trudnej sytuacji leży obecnie w gestii Irlandii.

Poettering przeciwstawił się idei Europy dwóch prędkości i podkreślił, że jest zwolennikiem wspólnego budowania przyszłości przez wszystkie państwa UE.

- Jest niezmiernie istotne, abyśmy reformę Unii Europejskiej przeprowadzili przed wyborami do Parlamentu Europejskiego w czerwcu 2009 r. - przypomniał przewodniczący tego gremium.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje