Reklama

Reklama

Boris Johnson się rozwodzi. Zawarł porozumienie finansowe z żoną

Brytyjski premier Boris Johnson w ramach trwającego postępowania rozwodowego osiągnął porozumienie finansowe z pozostającą z nim w separacji żoną - poinformowano podczas wtorkowego posiedzenia sądu rodzinnego w Londynie.

Ani Johnson, ani Marina Wheeler, znana prawniczka specjalizująca się w prawie rodzinnym oraz w prawach człowieka, nie pojawili się w sądzie osobiście, lecz podczas trwającego 10 minut posiedzenia byli reprezentowani przez prawników.

Reklama

Nie wiadomo, jakie są warunki porozumienia, gdyż sędzia Sarah Gibbons zabroniła mediom udziału w rozprawie i podawania szczegółów w kwestii finansów. Jak podał dziennik "The Times", dokumenty złożone w sądzie wskazywały, że Johnson i Wheeler wcześniej toczyli spór o pieniądze lub inne aktywa.

Drugi rozwód

Johnson i Wheeler, którzy pobrali się w 1993 r. i mają czwórkę dzieci, we wrześniu 2018 r. ogłosili, że są w separacji i zamierzają się rozwieść. Jak informowały wówczas tabloidy, rozstanie było spowodowane doniesieniami o pozamałżeńskich relacjach Johnsona.

Wheeler jest drugą żoną obecnego premiera Wielkiej Brytanii. Pierwszą była Allegra Mostyn-Owen, którą poznał w czasie studiów na uniwersytecie w Oxfordzie. Rozwiedli się w 1993 r. po sześciu latach małżeństwa. W 2004 r., już podczas małżeństwa z Wheeler, Johnson został zwolniony ze stanowiska w gabinecie cieni konserwatystów za skłamanie na temat romansu z dziennikarką Petronellą Wyatt.

55-letni Johnson w 2018 r. zaczął się publicznie pokazywać z 31-letnią obecnie Carrie Symonds, byłą asystentką prasową Partii Konserwatywnej. W lipcu zeszłego roku Symonds wprowadziła się razem z nim do rezydencji szefa rządu przy Downing Street, stając się pierwszą w historii mieszkającą tam niezamężną partnerką premiera.

Z Londynu Bartłomiej Niedziński 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama