Reklama

Reklama

Bomba w ośrodku dla uchodźców niedaleko Rzymu

Włoskie media donoszą o bombie rzuconej w ośrodek dla uchodźców w miejscowości Rocca di Papa, w prowincji Rzym. Wybuch nastąpił w nocy z 24 na 25 lipca. Żaden z mieszkańców ośrodka nie został ranny.

Media opisują, że miejscowa policja współpracuje z wojskiem w celu ustalenia sprawców ataku. Badane są nagrania z monitoringu. 

Jak informuje "Roma Today", ośrodek znajdujący się niedaleko Rzymu o nazwie "Lepszy Świat" jest domem dla blisko 380 migrantów. Późnym wieczorem 24 na 25 lipca bomba miała być rzucona w odległości ok. dziesięciu metrów od wyjścia z ośrodka. Wybuch nie spowodował żadnych szkód i obrażeń. 

"La Repubblica" podaje, że dziś rano około 70 migrantów zebrało się w okolicach ośrodka. Wcześniej, we wtorek wieczorem, niektórzy uchodźcy zablokowali ulicę Via dei Laghi. 

Reklama

Włosi wyrażali na Twitterze swoje oburzenie zachowaniem uchodźców. Napięte stosunki Włochów z migrantami to efekt ogromnej fali uchodźców, która zalała w tym roku kraj. Użytkownicy Twittera nazywali tę sytuację "konsekwencją dobrobytu", a zachowanie migrantów podkreślali słowami "wstyd!". 

Coraz częściej można spotkać się z krytykowaniem pomocy dla uchodźców, która według Włochów zdaje się przynosić więcej problemów niż korzyści.

W odpowiedzi na złe traktowanie, migranci z Rocca di Papa zablokowali ulice miasteczka i wyruszyli do pobliskiego komisariatu Carabinieri, by złożyć zażalenie na okolicznych mieszkańców. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje