Reklama

Reklama

​"Bild": Syryjczyk z Chemnitz był szkolony przez ISIS

22-Syryjczyk podejrzany o przygotowywanie zamachu został przeszkolony przez Państwo Islamskie w dziedzinie konstruowania bomb - podał w niedzielę "Bild", powołując się na władze bezpieczeństwa. Jak twierdzi tabloid, w mieszkaniu podejrzanego w Chemnitz znaleziono kilogram TATP.

Główny podejrzany Dżaber al-Bakr przeszedł w Syrii szkolenie w konstrukcji bomb i produkcji materiałów wybuchowych - pisze "Bild" na swojej stronie internetowej.

Powołujac się na źródła policyjne, "Bild" podał, że w mieszkaniu ściganego w Chemnitz znaleziono kilogram materiału wybuchowego TATP. "200 gramów TATP wystarczy, by osiągnąć niszczycielski skutek. Ten, kto umie się tym posługiwać, może tą ilością wysadzić w powietrze halę" - powiedział gazecie ekspert.

Redakcja wyjaśnia, że większość produktów do wytworzenia tego materiału wybuchowego jest dostępna w sklepach na terenie Niemiec, jednak stworzenie produktu końcowego jest bardzo skomplikowane.

Reklama

Jak pisze "Bild", Syryjczyk wjechał w lutym 2015 roku do Niemiec z Austrii, legitymując się syryjskim paszportem. Wkrótce po przekroczeniu granicy wystąpił w Niemczech o azyl. Federalny Urząd Migracji i Uchodźców przyznał mu w czerwcu 2015 roku status uchodźcy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje