Reklama

Reklama

Białoruś. Rosyjskie samoloty wielozadaniowe na lotnisku Baranowiczach. "Dyżur bojowy"

Rosyjskie samoloty wielozadaniowe Su-30SM przyleciały na lotnisko w Baranowiczach, 150 km od granicy z Polską. Mają one odbywać dyżur bojowy w ramach białorusko-rosyjskiej bazy szkoleniowej.

"Na lotnisko w Baranowiczach w celu utworzenia wspólnego centrum szkolenia lotnictwa bojowego i wojsk obrony powietrznej Białorusi i Rosji przybyły samoloty Su-30SM Sił powietrzno-kosmicznych Federacji Rosyjskiej" - poinformowało w środę ministerstwo obrony.

"Lotnicy będą odbywać wspólny dyżur bojowy w ramach ochrony granic powietrznych państwa związkowego (Białorusi i Rosji)" - podano.

28 sierpnia poinformowano, że do Grodna przybyły oddziały rosyjskich wojsk rakietowych. "W celu utworzenia wspólnego centrum szkolenia sił lotniczych i wojsk obrony powietrznej Białorusi i Rosji do Grodna przybyły oddziały rosyjskich wojsk rakietowych" - podał resort obrony w komunikacie w Telegramie.

Reklama

Trzy centra szkoleniowe

O planach utworzenia centrum szkolenia bojowego na terytorium Białorusi poinformowano w marcu. Decyzja w tej sprawie zapadła 5 marca w Moskwie podczas spotkania ministrów obrony Rosji i Białorusi. Ministerstwo obrony podawało, że powstać mają trzy centra szkoleniowe, w tym jedno na terenie Białorusi, a dwa - w Rosji.

Na Białorusi odbywać się będzie przygotowanie pilotów myśliwców oraz obsługi systemów obrony powietrznej.

"Na bazie tego (białoruskiego - red.) ośrodka będą przygotowywane załogi samolotów Su-30SM, prowadzone będzie szkolenie białoruskich specjalistów obsługi systemów rakietowych, w które wyposażone są siły zbrojne Rosji, a także wspólne wykonywanie zadań bojowych" - informował resort.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje