Reklama

Reklama

Białoruś: Konto aresztowanego Pratasiewicza na Twitterze znowu dostępne - podają media

O odblokowaniu dostępu do konta na Twitterze prowadzonego przez opozycyjnego blogera i dziennikarza Ramana Pratasiewicza poinformowały w poniedziałek białoruskie media. Aktywista przebywa w areszcie domowym.

Wcześniej w poniedziałek media zauważyły, że uruchomione 7 lipca konto przestało być dostępne, a na profilu widniał komunikat "konto zawieszone". Sugerowano, że może to być związane ze złamaniem zasad Twittera.

23 maja Pratasiewicza zatrzymano na lotnisku w Mińsku po przymusowym lądowaniu w stolicy Białorusi samolotu linii Ryanair lecącego z Aten do Wilna. To były współredaktor kanału Nexta, uznanego przez władze białoruskie za „ekstremistyczny”. Zatrzymana została również jego partnerka, obywatelka Rosji Sofija Sapiega.

Obydwoje są oskarżeni w sprawach karnych związanych z protestami na Białorusi i od chwili zatrzymania przebywali w areszcie. Pod koniec czerwca zostali umieszczeni w areszcie domowym.

Reklama

Od chwili aresztowania Pratasiewicz kilkukrotnie występował w mediach państwowych, przyznając się do winy oraz krytykując środowiska opozycyjne. Pratasiewicz – jak wynika z informacji, która pojawiła się na jego Twitterze – w areszcie domowym przebywa razem z Sapiegą. 

Dowiedz się więcej na temat: Raman Pratasiewicz | Białoruś

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje