Reklama

Reklama

Białoruś: Do MSZ wezwano chargé d'affaires ambasady Polski

Do MSZ Białorusi został wezwany chargé d'affaires ambasady Polski w Mińsku Marcin Wojciechowski. Rzecznik prasowy białoruskiego MSZ Anatolij Hłaz powiedział portalowi internetowemu TUT.by, że Mińsk przekazał polskiemu dyplomacie zdecydowany protest w związku z - jak to określono - próbami polskiej strony mieszania się w wewnętrzne sprawy Białorusi.

Oficjalny przedstawiciel białoruskiego MSZ powiedział, że "zwrócono uwagę na mające miejsce w ostatnich dniach nieprzyjazne, niedopuszczalne w komunikacji międzypaństwowej wypowiedzi ze strony szeregu polskich polityków i osób na wysokich stanowiskach. Podkreślano odwrotną do zamierzonych skuteczność jakichkolwiek dalszych prób nacisku zewnętrznego na Białoruś, a także nawoływań do naruszania suwerenności i integralności terytorialnej naszego kraju" - powiedział Anatolij Hłaz.

Tymczasem Alaksandr Łukaszenka mówił, że jego kraj musi przeznaczać ogromne pieniądze na stabilizację sytuacji na zachodnich granicach, gdzie przerzucone zostały niektóre jednostki wojskowe. 

Reklama

- Widzicie te oświadczenia, że jeśli Białoruś się rozpadnie, to obwód grodzieński przypadnie Polsce. Oni o tym już otwarcie mówią. Nic im w tym względzie nie wyjdzie - stwierdził prezydent Białorusi.

W związku z powtarzającymi się bezpodstawnymi oskarżeniami władz Białorusi pod adresem Polski w czwartek (27 sierpnia) do Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Warszawie był wezwany ambasador Republiki Białorusi.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje