Reklama

Reklama

Berlusconi cierpi i nie rozumie, skąd ta nienawiść

Premier Włoch Silvio Berlusconi na razie pozostanie w szpitalu, a decyzja o terminie jego wypisania zapadnie we wtorek - ogłosił dziś w biuletynie medycznym osobisty lekarz szefa rządu i zarazem ordynator oddziału w klinice w Mediolanie, gdzie jest on hospitalizowany.

Doktor Alberto Zangrillo poinformował, że nie będzie konieczna operacja w celu usunięcia skutków ciosu, zadanego Berlusconiemu w twarz ciężką miniaturką katedry. Premier ma pękniętą kość nosową.

Według słów lekarza, który rozmawiał z dziennikarzami, Berlusconi ma trudności z przyjmowaniem pożywienia i napojów. Dostaje środki przeciwbólowe i antybiotyki.

Przewodniczący Senatu Renato Schifani po dzisiejszej wizycie w mediolańskim szpitalu powiedział: "Oprócz bólu fizycznego premier cierpi z powodu nienawiści politycznej, która przekształciła się w agresję".

- Widać ból wewnętrzny człowieka, który nie rozumie, skąd ta gwałtowna nienawiść - podkreślił Schifani po spotkaniu z szefem rządu.

Politycy centroprawicowej koalicji rządowej domagają się od ministerstwa spraw wewnętrznych natychmiastowego zamknięcia stron internetowych, na których wysławia się sprawcę napaści na premiera.

Reklama

Największe oburzenie polityków budzi mobilizacja przeciwników szefa rządu na portalu Facebook, gdzie utworzono od razu stronę fanów 42-letniego niezrównoważonego psychicznie agresora. Fanów tych są już tysiące.

Minister ds. europejskich Andrea Ronchi oświadczył, że to "skandal" i postępowanie "moralnie nie do przyjęcia". - Należy powiedzieć "basta" siewcom nienawiści i tym, którzy chcą wprowadzić we Włoszech klimat wojny domowej - powiedział minister.

Inny przedstawiciel rządu, minister Gianfranco Rotondi zaapelował do prezydenta Giorgio Napolitano, by interweniował w sprawie nienawiści do Berlusconiego, szerzącej się w internecie. - Z pokorą i szacunkiem proszę prezydenta Napolitano, by wygłosił telewizyjne orędzie do narodu we wszystkich stacjach - powiedział Rotondi.

Zobacz materiał INTERIA.TV na temat ataku na Silvio Berlusconiego:

Dowiedz się więcej na temat: W.E. | minister | nienawiść | Nie | Włochy | Silvio Berlusconi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy