Reklama

Reklama

Benedykt XVI o beatyfikacji Jana Pawła II

Podczas środowej audiencji generalnej Benedykt XVI wyraził radość z przebiegu procesu beatyfikacyjnego Jana Pawła II.

W katechezie poświęconej obchodom Triduum Paschalnego papież zaapelował o odkrycie ciszy w świecie, w którym, jak zauważył, panuje "nadmiar słów".

Reklama

Zwracając się do licznych pielgrzymów z Polski przybyłych do Rzymu na uroczystości upamiętniające rocznicę śmierci papieża Benedykt XVI powiedział:

"W tych dniach obchodzimy drugą rocznicę śmierci umiłowanego Jana Pawła II. Dziękuję wszystkim za modlitewne trwanie przy jego grobie. Cieszę się z wami przebiegiem jego procesu beatyfikacyjnego. Niech nauczanie sługi Bożego przemienia wasze życie, życie każdego Polaka i każdej polskiej rodziny".

Benedykt XVI życzył następnie Polakom "godnego przeżycia Triduum Paschalnego i radosnych Świąt Wielkanocnych".

Obchody Triduum Paschalnego były tematem papieskiej katechezy wygłoszonej po włosku.

- W świecie, w którym żyjemy i w którym nadużywa się słów, konieczne jest ponowne odkrycie ciszy i skupienia - mówił Benedykt XVI do 20 tysięcy wiernych zgromadzonych na Placu świętego Piotra. Przypomniał, że Wielka Sobota jest w Kościele "dniem wielkiej ciszy", która jest potrzebna na medytację sensu męki Jezusa.

Nawiązując do wydarzeń, które upamiętnia Triduum Paschalne, papież powiedział: "Zbliża się starcie światłości z ciemnością, życia ze śmiercią".

- I my - dodał - musimy odnaleźć się w tej sytuacji, świadomi otaczających nas mroków, naszych win, naszej odpowiedzialności, jeśli chcemy owocnie przeżyć tajemnicę paschalną.

- Wielkanoc, którą przeżywamy, nie jest tylko wspomnieniem. Jest uobecnieniem tajemnicy Chrystusa, który także dzisiaj swoją miłością zwycięża grzech i śmierć. Ostateczne zwycięstwo należy do Niego. Niech ta prawda będzie fundamentem naszej chrześcijańskiej egzystencji - powiedział Benedykt XVI.

Dowiedz się więcej na temat: Benedykt XVI

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy