Reklama

Reklama

Barack Obama rozpoczyna trzydniową wizytę w Kenii

Barack Obama przybył w piątek wieczorem do Kenii. To początek kilkudniowej wizyty prezydenta USA w Afryce.

Będzie to już czwarta podróż Obamy do Afryki subsaharyjskiej, ale pierwsza do Kenii i Etiopii, od kiedy objął urząd prezydenta USA. Kenia jest krajem rodzinnym ojca Obamy.

W sobotę o godz. 10.30 czasu polskiego prezydent wygłosi przemówienie na 6. międzynarodowym szczycie przedsiębiorczości, nad którym objął patronat, odda następnie hołd ofiarom zamachu na amerykańską ambasadę w 1998 roku oraz spotka się kenijskim prezydentem Uhuru Kenyattą.  

Oczekuje się, że rozmowy z przywódcą Kenii będą skoncentrowane na kwestiach bezpieczeństwa. Kenia jest sojusznikiem Zachodu w walce z somalijskimi dżihadystami z ugrupowania Al-Szabab.

Reklama

Biały Domu uprzedził, że ze względów bezpieczeństwa Obama nie odwiedzi wioski Kogelo, gdzie znajduje się grób jego ojca. Krewni Obamy mają przyjechać na niedzielne spotkanie z nim do stołecznego Nairobi. 

W niedzielę po południu Obama odleci do Etiopii. Również tam ważnym tematem rozmów będą sprawy bezpieczeństwa. Jako pierwszy prezydent USA Obama odwiedzi mającą siedzibę w Addis Abebie Unię Afrykańską i spotka się z regionalnymi przywódcami, by mówić o wojnie w Somalii i kryzysie w Sudanie Południowym.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje