Reklama

Reklama

Barack Obama mówi o swojej największej porażce. Chodzi o dostęp do broni

Największą porażką swojej prezydentury nazwał obowiązujące w Ameryce prawo, umożliwiające obywatelom praktycznie nieograniczony dostęp do broni. W wywiadzie udzielonym BBC powiedział, że to "niepokojące", że nie udało się poczynić postępów w tej kwestii, nawet "w obliczu powstarzających się masowych morderstw."

"Jeśli popatrzymy na liczbę Amerykanów, którzy zginęli wskutek terroryzmu od zamachów z 11 września to było ich mniej niż 100. Tymczasem w wyniku masowych morderstw z użyciem broni palnej zginęło od tego czasu dziesiątki tysięcy Amerykanów. Niemożność zmiany prawa w tym względzie jest dla mnie niewątpliwie powód do zmartwień ale nie oznacza to, że przestanę działać w tym kierunku w pozostałych 18 miesiącach mojej prezydentury" - mówił prezydent USA.

Barack Obama zapewniał o swoich staraniach by zaostrzyć prawo dotyczące posiadania broni. Jednak do tej pory nie był w stanie wprowadzić żadnych istotnych zmian.

Reklama

Wypowiedź Obamy nabiera dziś szczególnego znaczenia. Media informują bowiem o kolejnej strzelaninie. Tym razem nieznany sprawca otworzył ogień do widzów w kinie w mieście Lafayette, w stanie Luizjana. Jak podaje CNN, nie żyją 3 osoby, wśród nich sprawca, który popełnił samobójstwo. Czytaj więcej TUTAJ.

Dziś prezydent Obama rozpoczął wizytę w Kenii, kraju swojego nieżyjącego ojca. To będzie jego pierwsza wizyta, od kiedy został prezydentem USA.

FORUM: Dostęp do broni porażką Obamy?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy