Reklama

Reklama

Awaryjne lądowanie na Islandii

Rosyjski samolot Suchoj Super Jet - 100 lądował awaryjnie na Islandii. Piloci musieli posadzić maszynę bez wysuniętego podwozia na lotnisku w Kaflawiku. Samoloty pasażerskie Super Jet - 100 są uważane za nadzieję rosyjskiego przemysłu lotniczego.

Był to lot testowy. Załoga przeprowadzała symulację lądowania w trudnych warunkach - przy niesprawnym silniku i bocznym wietrze. Na pokładzie była jedynie trzyosobowa załoga i dwóch ekspertów lotnictwa. Wszyscy z niegroźnymi obrażeniami zostali przewiezieni do miejscowego szpitala.

W krótkiej, sześcioletniej historii Suchoj Super Jet jest już jedna katastrofa. W ubiegłym roku podczas lotu promocyjnego po Azji Południowo-Wschodniej samolot uderzył w górę Salak w Indonezji. Zginęło wówczas 45 osób - wszystkie, które były na pokładzie.

Reklama

Zaprojektowany przez konstruktorów z biur Jakowlewa i Iljuszyna samolot, jest produkowany od 2007 r. Pierwszy lot komercyjny wykonał w 2011 r. To pierwszy rosyjski projekt samolotu pasażerskiego, od czasu upadku Związku Radzieckiego. Koncern Suchoj liczy na intratne kontrakty zagraniczne i zamierza sprzedawać kilkadziesiąt takich maszyn rocznie. Mają one zastąpić na rynku tupolewy, embraery i antonowy.

Dowiedz się więcej na temat: awaryjne lądowanie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy