Reklama

Reklama

Australia: Zawieszono pilotów, którzy pokłócili się w kokpicie

Australijskie linie lotnicze Qantas poinformowały we wtorek, że "uziemiły" dwóch pilotów, którzy w zeszłym tygodniu pokłócili się w kokpicie Boeinga 747 na lotnisku w Dallas.

Linie Qantas odmówiły podania okoliczności kłótni w kokpicie. Poinformowano jedynie, że kapitan i drugi pilot zostali zawieszeni na czas śledztwa w sprawie incydentu w Dallas.

Gazeta "Sydney Morning Herald" twierdzi, że pokłócili się o to, jakie dane wprowadzić przed startem do komputera pokładowego. Ostatecznie, ponieważ start był już i tak opóźniony z powodu złej pogody, w związku z czym piloci zbliżali się do limitu 20 godzin na służbie, lot postanowiono przełożyć na następny dzień.

Do szefów Qantas dotarły informacje o sporze w kokpicie. Następnego dnia maszyna odleciała do Brisbane z inną załogą.

Reklama

Przedstawiciel australijskich władz lotnictwa cywilnego, który zastrzegł sobie anonimowość, potwierdził informacje "Sydney Morning Herald". Powiedział, że "doszło do tego, iż ci dwaj (kapitan i drugi pilot) nie sądzili, że nie mogą ze sobą dalej współpracować". Zapewnił, że w kokpicie nie doszło do gróźb, ani do rękoczynów.

Australijskie media odnotowują, że dwa tygodnie wcześniej zakaz zasiadania za sterami orzeczono wobec pilotki Qantas, która stawiła się do pracy pod wpływem alkoholu.

Dowiedz się więcej na temat: "Dallas"

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne