Reklama

Reklama

Ataki w Odessie. Saakaszwili: "Sytuacja jest pod kontrolą"

"Śledztwo trwa. Nie pozwolimy zdestabilizować sytuacji w regionie" - tak eksplozje ładunków wybuchowych Odessie w rozmowie z Polskim Radiem komentuje Micheil Saakaszwili.

W obwodzie odeskim, którego gubernatorem został były prezydent Gruzji, już kilkukrotnie doszło do zamachów. W czterech przypadkach celem były budynki organizacji pozarządowych pomagających ukraińskiej armii.

"Prowadzimy śledztwo w tej sprawie. Jest za wcześnie, aby o tym mówić, ale wiemy, że są lokalne siły, którym zależy na destabilizacji sytuacji w Odessie. Musimy podchodzić do tego bardzo spokojnie i z zimną krwią, żeby uniknąć paniki. W tym roku przyjechało do nas dwa razy więcej turystów niż w poprzednie wakacje. Celem zamachowców jest odstraszenie wczasowiczów. Zapewniam, że sytuacja jest pod kontrolą. Nie dopuścimy do utraty naszych głównych źródeł utrzymania, czyli turystyki i tranzytu ładunków." - mówił Polskiemu Radiu Micheil Saakaszwili.

Reklama

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko mianował Saakaszwilego na gubernatora obwodu odeskiego 30 maja. Przed nominacją nadał mu ukraińskie obywatelstwo. Były prezydent Gruzji, przez obecne władze w Tbilisi jest ścigany za nadużycia, których miał się dopuścić w czasie prezydentury.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy