Reklama

Reklama

Atak nożownika w Hadze

Trzy osoby zostały ranne w piątek wieczorem podczas ataku nożownika w domu handlowym w centrum Hagi. Policja szuka co najmniej jednego podejrzanego. Rzeczniczka policji Marije Kuiper powiedziała, że jest za wcześnie, by wykluczyć, że był to atak terrorystyczny.

Policja poinformowała, że poszukuje mężczyzny w wieku 40-50 lat, podejrzany ma ciemną karnację, kręcone włosy, jest ubrany w szary dres, czarną kurtkę i szalik.

Reklama

Kuiper powiedziała, że nie wiadomo jeszcze, w jakim stanie są osoby, które zostały ranne podczas ataku, do którego doszło w domu handlowym Hudson's Bay na ulicy Grote Marktstraat w centrum miasta.

Wcześniej pojawiły się doniesienia o licznych osobach poszkodowanych w ataku; jak podała później policja, sądzono, że jest więcej rannych, ponieważ ludzie w porywie paniki rzucali się na ziemię

Nie wiadomo też, co dokładnie wydarzyło się w centrum Hudson's Bay, jego rzecznik poinformował, że personel domu handlowego nie został poszkodowany i nie był zaangażowany w ten incydent - podaje holenderska prasa.

Policja odcięła kordonem okolice ulicy Grote Marktstraat, gdzie doszło do napaści.

Do podobnego ataku doszło blisko rok temu w Amsterdamie, gdzie nożownik na głównym dworcu kolejowym ranił poważnie parę amerykańskich turystów. Policja uznała wtedy, że atak 19-letniego mężczyzny z Afganistanu miał podłoże terrorystyczne.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje