Reklama

Reklama

Apel Franciszka w Światowy Dzień Chorego

Papież poprosił wiernych o troskliwą opiekę nad chorymi i starszymi. Franciszek ogłosił apel w związku z obchodzonym dziś po raz 24. Światowym Dniem Chorego.

- Światowy Dzień Chorego ma nam przede wszystkim przypomnieć, że obok nas są osoby, które potrzebują naszej pomocy - mówi ksiądz Arkadiusz Zawistowski, duszpasterz służby zdrowia w diecezji warszawsko-praskiej. Powinniśmy się z tego zadania wywiązywać.

Papieskie orędzie

Reklama

- Co roku papież przygotowuje specjalne orędzie na Światowy Dzień Chorego. Tym razem szczególnie mocno wzywa w nim, aby do osób cierpiących podchodzić z miłosierdziem - podkreśla Krajowy Duszpasterz Służby Zdrowia, ksiądz Stanisław Warszeszak.

Tak mocny akcent na miłosierdzie pojawił się ze względu na obchodzony w Kościele katolickim Rok Miłosierdzia.

- Papież wiele miejsca w orędziu poświęca też trosce o seniorów - dodaje ksiądz Stanisław Warzeszak. Jego zdaniem, to wezwanie dla służby zdrowia w Polsce i jej duszpasterstwa, aby bardziej zająć się problemami osób starszych. Przesłaniem papieskiego orędzia jest też zawierzenie Chrystusowi.

Światowy Dzień Chorego

Z okazji Światowego Dnia Chorego biskupi odwiedzą chorych w szpitalach. Odprawią tam mszę i udzielą Sakramentu Chorych.

Główne obchody 24. Światowego Dnia Chorego odbędą się w Nazarecie. Papieża będzie tam reprezentował arcybiskup Zygmunt Zimowski, przewodniczący Papieskiej Rady do spraw Służby Zdrowia i Duszpasterstwa Chorych.

Światowy Dzień Chorego ustanowił papież Jan Paweł II. Na jego obchody wybrał dzień, w którym Kościół katolicki wspomina Matkę Bożą z Lourdes. Co roku obchody centralne są organizowane w jednym ze światowych sanktuariów poświęconych Maryi.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje