Reklama

Reklama

Amerykański dziennikarz więziony pod Damaszkiem

​Amerykański dziennikarz James Foley, o którego zaginięciu w Syrii informowano pół roku temu, znajduje się w rękach reżimu Baszara el-Asada i jest więziony pod Damaszkiem - poinformował w piątek w Bostonie rzecznik rodziny Foleya.

39-letni dziennikarz był niezależnym reporterem pracującym m.in. dla portalu internetowego GlobalPost i agencji AFP. Zaginął w listopadzie ubiegłego roku.

"Sądzimy, że Jim został zatrzymany przez proreżimową milicję znaną jako Szabiha, a następnie przekazany rządowym siłom syryjskim" - powiedział Phil Balboni, prezes i współzałożyciel portalu GlobalPost skupiającego się na sprawach międzynarodowych.

Reklama

"Na podstawie różnych doniesień z niezależnych, zaufanych i wiarygodnych źródeł, można sądzić, że Jim jest obecnie przetrzymywany przez władze syryjskie" - dodał Balboni, który jest też rzecznikiem rodziny Foleya.

Te nowe informacje utwierdzają nas w nadziei, że Jim zostanie zwolniony i to szybko - powiedział szef agencji AFP Emmanuel Hoog.

Według Balboniego ośrodek, w którym przebywa Foley, znajduje się pod Damaszkiem w strefie kontrolowanej przez siły rządowe.

Dziennikarz miał zostać zatrzymany 22 listopada 2012 roku przez uzbrojonych ludzi w prowincji Idlib na północy Syrii.

Dowiedz się więcej na temat: Foley | Syria | Damaszek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama