Reklama

Reklama

Aleksiej Nawalny złożył skargę na Władimira Putina

​Rosyjski opozycjonista Aleksiej Nawalny złożył w moskiewskim sądzie skargę na Władimira Putina. Jak tłumaczy chce, aby prezydent Rosji zdał sobie sprawę, że również jego obowiązuje prawo. Według Nawalnego gospodarz Kremla naruszył ustawę antykorupcyjną w zakresie "konfliktu interesów".

Na swoim blogu opozycjonista wyjaśnia, że Władimir Putin przyznał firmie swojego zięcia półtora miliarda dolarów dotacji ze środków państwowych. Pieniądze trafiły na konto holdingu naftowo-chemicznego "Sibur", który uznawany jest za jedną z największych w Rosji firm tej branży. 

Reklama

Zdaniem Aleksieja Nawalnego członek rady nadzorczej koncernu Kirił Szamałow jest pośrednio jego właścicielem. Jest też mężem córki prezydenta Rosji, co rodzi "konflikt interesów" przy przyznawaniu wszelkich dotacji z publicznych funduszy. 

Rozgłośnia Echo Moskwy przypomina, że półtora miliarda dolarów "Sibur" dostał na budowę zachodniosyberyjskiej rafinerii. 

Tymczasem rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział agencji TASS, że Władimirowi Putinowi nic nie wiadomo o sądowej skardze Aleksieja Nawalnego. 

Dowiedz się więcej na temat: Aleksiej Nawalny | Władimir Putin | Rosja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje