Reklama

Reklama

Afryka: Coraz więcej nieletnich panien młodych

Mauretania, Niger, Czad, Nigeria – to w tych afrykańskich krajach zawiera się najwięcej małżeństw z dziewczynkami. Jeśli nie zostaną podjęte żadne kroki, do 2050 roku liczba takich małżeństw podwoi się – donosi AFP.

Podczas dwudniowej konferencji "Koniec z małżeństwami nieletnich w Afryce" Fatoumata Ndiaye z UNICEF-u powiedziała, że niedługo "Afryka będzie miała twarz nieletnich dziewczynek zmuszanych do zamążpójścia", których będzie więcej, niż w Azji Południowej (obecnie to tam zawiera się najwięcej na świecie małżeństw z dziećmi).

Reklama

 Wśród powodów takiej sytuacji znalazło się ubóstwo, lokalne tradycje i duży przyrost naturalny.

 "W Afryce rodzi się coraz więcej dzieci, a to sprawia, że coraz więcej dziewczynek jest w niebezpieczeństwie" - wynika z raportu opublikowanego przed konferencją.

 Wg szacunków Unii Afrykańskiej rocznie w Afryce wychodzi za mąż 14 milionów dziewczynek. Prawie wszystkie są zmuszane do tego przez swoich rodziców, wbrew obowiązującemu prawu.

 African Union szacuje, że ok. 14 milionów dziewczynek wychodzi za mąż rocznie - prawie wszystkie są do tego zmuszane przez swoich rodziców, a wbrew prawu.

 Organizacja Girls Not Brides (ang. "Dziewczynki, nie panny młode") ostrzega, że dziewczynki, które wcześnie wychodzą za mąż, częściej padaja ofirami przemocy domowej, chorują na AIDS i umierają podczas porodów. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje