Reklama

Reklama

Afganistan: Wicepremier dementuje pogłoski o swoim zranieniu

Wicepremier Afganistanu Abdul Ghani Baradar w wywiadzie wideo opublikowanym w środę zaprzeczył pogłoskom, że został ranny podczas kłótni z innym członkiem rywalizującej frakcji Talibanu. Nie pojawił on się publicznie od miesiąca.

- To nieprawda; mam się dobrze i jestem zdrowy. Media mówią, że istnieją wewnętrzne spory. Między nami nic nie ma, to nieprawda - powiedział w wywiadzie w państwowej telewizji, który został opublikowany na Twitterze przez przedstawicielstwo talibów w Ad-Dausze.

Krótki klip pokazał go siedzącego na sofie obok dziennikarza z mikrofonem państwowej telewizji RTA, najwyraźniej czytającego z kartki papieru.

- Nie ma się czym martwić - dodał Baradar.

Ukrywali śmierć przywódcy

Wcześniej, jak pisze Reuters, przedstawiciel komisji kultury talibów napisał na Twitterze, że wywiad zostanie pokazany w telewizji RTA, aby obalić "wrogą propagandę". W ostatnich dniach talibscy urzędnicy wielokrotnie zaprzeczali, że Baradar został ranny.

Reklama

Brytyjski dziennik "The Guardian" przypomniał w środę, że talibowie przez dwa lata ukrywali śmierć swego przywódcy mułły Omara i wydawali komunikaty w jego imieniu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne