Reklama

Reklama

Afganistan: Kolejna eksplozja w Kabulu. Dpa: rakieta uderzyła w dom

Jak przekazała agencja dpa, rakieta uderzyła w dom przy lotnisku w Kabulu. Policja potwierdziła, że w ataku zginęło dziecko. Amerykańskie media poinformowały z kolei, że do eksplozji doszło po tym, jak żołnierze zaatakowali zamachowca samobójcę jadącego w stronę lotniska.

W niedzielę doszło do ataku rakietowego na prywatny dom położony w pobliżu lotniska w Kabulu - przekazała agencja dpa, powołując się na dwóch lokalnych dziennikarzy. Cytowani przez nią świadkowie na Twitterze mówią o co najmniej jednej silnej eksplozji w stolicy Afganistanu.

Informacje te przekazał wcześniej afgański niezależny dziennikarz Shafi Karimi.  

O ataku rakietowym informują również źródła agencji Reutera

Zginęło dziecko

W ataku rakietowym w Kabulu zginęło dziecko - poinformował szef policji, cytowany przez agencję AP. Pocisk uderzył w okolice położone na północny zachód od kabulskiego lotniska - dodał.

Reklama

Zamachowiec samobójca

Siły USA przeprowadziły w niedzielę atak rakietowy na terrorystę Państwa Islamskiego Prowincji Chorasan (IS-Ch), jadącego na lotnisko w Kabulu samochodem z ładunkiem wybuchowym - podała telewizja ABC News, powołując się na amerykańskie źródła rządowe. Informację o ataku na samobójcę przekazali wcześniej Talibowie.

Uderzenie było przyczyną eksplozji w pobliżu lotniska w Kabulu, o której informowano wcześniej - dodała stacja

Kolejne wybuchy

W czwartek w okolicach lotniska w stolicy Afganistanu organizacja dżihadystyczna Państwo Islamskie Prowincji Chorasan (IS-Ch) przeprowadziła krwawe zamachy. Władze USA ostrzegały o możliwości kolejnych ataków.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama