Reklama

Reklama

Abdullah oskarża Karzaja o oszustwa wyborcze

Rywal prezydenta Afganistanu Hamida Karzaja w czwartkowych wyborach Abdullah Abdullah oskarżył szefa państwa o wykorzystywanie aparatu państwowego do manipulacji wyborczych. Oznajmił o tym w wywiadzie udzielonym w sobotę agencji Associated Press.

Reklama

Według Abdullaha w oszustwa zaangażowani byli przedstawiciele rządu w prowincjach Kandahar i Ghazni, w tym szef policji jednej z prowincji. - To wszystko dzieje się na jego oczach i pod jego przywództwem. (...) Wszyscy ludzie odpowiedzialni za oszustwa w tej części kraju są mianowani przez niego - powiedział pod adresem Karzaja jego rywal.

Reklama

Agencja AP zauważa, że to najbardziej bezpośrednie oskarżenia wobec prezydenta, jakie Abdullah do tej pory uczynił. Obaj politycy mówią o swym prowadzeniu w wyborach, których wstępne wyniki nie będą znane wcześniej niż we wtorek.

Abdullah dodał w wywiadzie, że prowadzi rozmowy z innymi kandydatami w wyborach o możliwości wyłonienia koalicyjnego kandydata, jeśli okaże się, że żaden z pretendentów nie uzyskał 50 procent głosów i konieczna okaże się druga tura.

Zobacz także:

Talibowie spełnili groźby - obcięli wyborcompalce

Dowiedz się więcej na temat: 'Wyborcza' | "Wyborcza" | oszustwa | Abdullah Abdullah | Afganistan

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje