Reklama

Reklama

8-latka nie żyje. Rodzice oskarżeni o doprowadzenie do jej śmierci

Para Amerykanów mieszkająca w Katarze od miesięcy przebywa w więzieniu. Oskarżeni są o zagłodzenie swojego dziecka na śmierć w celu sprzedania jego organów - pisze "The New York Times".


Matthew i Grace Huang przyjechali do Kataru wraz z trójką adoptowanych afrykańskich dzieci w 2012 roku po tym, jak Matthew otrzymał pracę jako inżynier przy projekcie związanym z organizacją przez Katar Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej.

Reklama

8-letnia Gloria zmarła w styczniu tego roku po przewiezieniu do szpitala. Lekarz stwierdził, że przyczyną jej śmierci było zagłodzenie. Rodzice zostali oskarżeni o celowe doprowadzenie do takiego stanu w celu sprzedania organów dziecka na czarnym rynku.

Państwo Huang twierdzą, że dziewczynka cierpiała na zaburzenia żywienia charakterystyczne dla dzieci, które we wczesnym dzieciństwie cierpiały z powodu chronicznego głodu.

Obrona Amerykanów, która uruchomiła szeroko zakrojoną kampanię w celu ich uwolnienia, podważa diagnozę miejscowego lekarza i krytykuje miejscowe sądownictwo. Zwraca też uwagę na to, że jako chrześcijanie mogli paść ofiarą uprzedzeń.

Po wielu miesiącach starań katarski sąd zgodził się wysłuchać wersji obrony jutro. Amerykanom, jeśli zostaną skazani, grozi kara śmierci.

Dowiedz się więcej na temat: Matthew Huang | Grace Huang | Katar | sądownictwo | Mistrzostwa Świata 2022 | Doha

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy