Reklama

Reklama

69-letni prezydent Finlandii został ojcem

Prezydentowi Sauli Niinisto i jego małżonce Jenni Haukio urodził się syn – poinformowała w piątek wieczorem kancelaria prezydenta Finlandii.

"Zarówno mama, jak i dziecko czują się dobrze" - powiedział prezydent, który był obecny przy porodzie.

Reklama

Sauli Niinisto podzielił się tą informacją także na swoim profilu na Facebooku pisząc: "Jesteśmy od teraz rodzicami małego chłopca!"

Jak podała kancelaria, para prezydencka jeszcze przed narodzinami chłopczyka otrzymała wiele gratulacji od obywateli i jest za to wdzięczna. Zgodnie z komunikatem kancelarii chłopiec przyszedł na świat w szpitalu w Helsinkach.

Dla Pani Prezydentowej, Jenni Haukio, to pierwsze dziecko, a dla Niinisto trzecie. Z poprzedniego małżeństwa, w którym owdowiał, prezydent ma dwóch dorosłych synów. W historii Finlandii nie było jeszcze przypadku, by głowie państwa urodziło się dziecko podczas sprawowania urzędu.

69-letni Sauli Niinisto został zaprzysiężony na prezydenta Finlandii 1 lutego. Jego druga kadencja na tym stanowisku potrwa do 2024 r.Niinisto jest dwunastym prezydentem w historii Finlandii i pierwszym szefem państwa wybranym już w I turze od 1994 r. W wyborach przeprowadzonych pod koniec stycznia zdobył 62,6 proc. głosów przy frekwencji sięgającej blisko 67 proc.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy