Reklama

Reklama

Żory. Wypadek na przejściu dla pieszych. Nie żyje 24-latka, 38-latka jest ranna

Tragiczny wypadek w Żorach. W czwartek rano na przejściu dla pieszych po potrąceniu zginęła 24-letnia kobieta. Druga, 38-letnia, została ranna. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że piesze zostały potrącone, gdy kierowca volvo omijał stojącą przed pasami ciężarówkę.

Jak przekazał mł. asp. Marcin Leśniak z żorskiej policji, do wypadku doszło rano na oznakowanym przejściu dla pieszych na Obwodnicy Północnej, w rejonie skrzyżowania z ul. Wygoda. To droga jednojezdniowa, dwukierunkowa.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem ciężarowym zatrzymał się przed przejściem. W tej samej chwili kierujący volvo 35-latek jadący od strony autostrady ominął ciężarówkę i uderzył w dwie piesze, przeprowadzające przez przejście dla pieszych rowery - powiedział policjant.

Młodsza z kobiet poniosła śmierć na miejscu

Jak zaznacza policja, w tym przypadku nie można mówić o wyprzedzaniu, a właśnie o manewrze omijania - ciężarówka już nie jechała, ale stała przed przejściem dla pieszych.

Reklama

38-latka, która została ranna, trafiła do szpitala. Młodsza z kobiet mimo reanimacji zmarła na miejscu. Kierowca volvo po wypadku zatrzymał się i wezwał pomoc. Nie był pod wpływem alkoholu. - Trwają czynności z udziałem tego mężczyzny - powiedział Leśniak.

Żory. Fragment Obwodnicy Północnej zablokowany

Odcinek Obwodnicy Północnej od ronda Rowieńskiego do ronda Kradziejówka wciąż jest zablokowany. Kierowcy są prowadzeni objazdem drogami lokalnymi - ul. Rybnicką i Armii Krajowej. Na miejscu wciąż pracują policjanci, był tam też prokurator.

Reklama

Reklama

Reklama