Reklama

Zmarła Gabriela Łacna. Miała 55 lat

Nie żyje Gabriela Łacna, radna Sejmiku Województwa Śląskiego. Zmarła w wieku 55 lat. Marszałek woj. śląskiego Jakub Chełstowski, składając wyrazy głębokiego współczucia rodzinie zmarłej radnej, napisał na Twitterze: "To była wspaniała osoba, która zawsze kierowała się troską o sprawy regionu".

Wyrazy współczucia z powodu śmierci Gabrieli Łacnej złożył również przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego Marek Gzik. Radna zmarła po długiej i ciężkiej chorobie.

Gabriela Łacna nie żyje. Politycy składają kondolencje rodzinie

Poseł Lewicy Przemysław Koperski napisał także: "Z ogromnym smutkiem przyjąłem wiadomość, że po ciężkiej chorobie zmarła nasza koleżanka śp. Gabriela Łacna - radna Lewicy Sejmiku Województwa Śląskiego. Rodzinie, bliskim i współpracownikom składam wyrazy głębokiego współczucia. RIP"

Gabriela Łacna weszła do Sejmiku Woj. Śląskiego z okręgu częstochowskiego z listy Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Zajęła mandat uzyskany wcześniej przez Marka Balta, który został europosłem, oraz Wojciecha Koniecznego, który został senatorem. Radna była zawodowo związana z zakładem opieki zdrowotnej w Kłobucku. 

Reklama

W trakcie kadencji sejmiku, w lipcu 2021 roku, była tymczasowo usunięta z Nowej Lewicy przez jej lidera Włodzimierza Czarzastego, za głosowanie wraz z rządzącym wówczas w regionie PiS-em. Usunięci zostali wtedy także europoseł Marek Balt i radny Rafał Porc. Decyzja ta nie spodobała się wielu członkom partii, ponieważ, jak ustaliła wówczas Interia, radna od wielu miesięcy była wtedy w szpitalu i leczyła się onkologicznie.

Jak podał w czwartek regionalny portal Slazag.pl, Gabrielę Łacną w Sejmiku Woj. Śląskiego zastąpi najprawdopodobniej Grzegorz Sikorski z Częstochowy, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach - wskazuje na to wynik z ostatnich wyborów samorządowych.

W 45-osobowym Sejmiku Woj. Śląskiego Nowa Lewica i Polskie Stronnictwo Ludowe tworzą wspólny klub. Podczas ostatnich głosowań klub ten głosował wraz z Koalicją Obywatelską oraz klubem "Tak! Dla Polski", stworzonym przez marszałka woj. śląskiego Jakuba Chełstowskiego i troje radnych, którzy wspólnie opuścili środowisko PiS i przeszli na stronę opozycji. Obecnie KO, PSL i Nowa Lewica mają w sejmiku 25 głosów, a PiS 19. Radna Gabriela Łacna nie uczestniczyła w wielu ostatnich sesjach z powodu choroby.

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: śląskie | radna | nie żyje | Gabriela Łacna

Reklama

Reklama

Reklama