Reklama

Reklama

Zmarł mężczyzna ranny w wybuchu gazu w kamienicy w Rudzie Śląskiej

Lekarzom nie udało się uratować życia mężczyzny rannego w wyniku piątkowego wybuchu gazu w kamienicy w Rudzie Śląskiej. Poszkodowany, który doznał bardzo poważnych obrażeń, zmarł w Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich (CLO).

Informację o śmierci mężczyzny potwierdził dr Piotr Wróblewski z siemianowickiej placówki.

Ogień pojawił się w budynku w piątek po południu. Kilku lokatorów samodzielnie opuściło dom jeszcze przed przybyciem strażaków. Według wstępnych ustaleń w budynku wybuchł gaz. W trakcie akcji wyniesiono ze środka kilka butli z gazem. Z budynku wypadła część okien, uszkodzone zostały też niektóre ściany.

Po eksplozji w mieszkaniu wybuchł pożar, który rozprzestrzenił się też na klatkę schodową. Po niespełna godzinie został on ugaszony. Część lokali nie nadaje się do zamieszkania, konieczny jest ich gruntowny remont.

Reklama

Mężczyzna, który zmarł był jedną z dwóch osób, które odniosły obrażenia. Do szpitala trafiła także jego żona. W dalszym ciągu przebywa ona w Centrum Leczenia Oparzeń.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy