Reklama

Reklama

Zderzenie BMW z autokarem: 1 osoba nie żyje

Po zderzeniu auta z turystycznym autokarem, do którego doszło w niedzielę po południu na drodze nr 78 w Bonowicach pod Szczekocinami (Śląskie), zmarł 37-letni kierowca osobowego bmw.

- Według wstępnych ustaleń, kierowca bmw na łuku drogi wyprzedzał inne auto osobowe. Utracił jednak panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg i uderzył w bok jadącego z przeciwka autokaru - powiedział Marek Wręczycki z zespołu prasowego śląskiej policji.

Reklama

37-letni kierowca - mieszkaniec pobliskich Szczekocin - w wypadku doznał ciężkich obrażeń i zmarł w karetce w drodze do szpitala. Kierowca autokaru skarżył się na stłuczenia nóg - jego uraz nie wymagał jednak hospitalizacji.

Uszkodzony autokar, którym z Włoch wracała do Polski grupa turystów, nie mógł ruszyć w dalszą trasę - jego pasażerowie w niedzielę po południu oczekiwali na inny pojazd, który miał zostać podstawiony przez przewoźnika.

Wokół miejsca wypadku, na drodze krajowej nr 78, prowadzącej z aglomeracji katowickiej w kierunku Kielc, policjanci ze Szczekocin zorganizowali objazdy drogami lokalnymi. Ruch odbywał się tam wolniej, ale płynnie.

Według Wręczyckiego, w niedzielę wczesnym popołudniem na drogach woj. śląskiego nie było poważniejszych utrudnień ani zatorów, warunki jazdy pogarszała jednak drobna mżawka. Policjanci spodziewają się zwiększonego ruchu wieczorem.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje