Reklama

Reklama

Zabrze: Zwłoki noworodka na wysypisku śmieci. Trwa śledztwo prokuratury

Na terenie Miejskiego Składowiska Odpadów Komunalnych w Zabrzu znaleziono zwłoki noworodka. Informację przekazaną przez jednego z tamtejszych pracowników potwierdził Interii rzecznik prasowy zabrzańskiej policji. Śledztwo w sprawie prowadzi prokuratura.

We wtorek 4 października redakcja portalu Interia otrzymała wiadomość od pracownika zabrzańskiego Składowiska Odpadów Komunalnych o znalezieniu na terenie tamtejszego wysypiska ciała noworodka. Informator nie udzielił szczegółów, chciał także pozostać anonimowy.

O informację w sprawie tragicznych doniesień poprosiliśmy policję. Oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Zabrzu mł. asp. Sebastian Bijok potwierdził, że funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie dotyczące zwłok noworodka.

Zwłoki noworodka na wysypisku w Zabrzu

- Mogę potwierdzić te doniesienia. Zgłoszenie o martwym noworodku na terenie wysypiska śmieci otrzymaliśmy w sobotę 1 października o godzinie 9:16. Na miejsce przyjechali policjanci i prokurator, którzy przeprowadzili odpowiednie czynności. Wszczęto śledztwo - powiedział w rozmowie z naszym portalem rzecznik prasowy zabrzańskiej policji.

Reklama

Prokuratorzy ustalają okoliczności, w jakich doszło do tragedii.

Zwróciliśmy się do zabrzańskiej prokuratury z prośbą o podanie szczegółów w sprawie. Do momentu publikacji artykułu nie otrzymaliśmy jednak odpowiedzi.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy