Reklama

Reklama

Zabrze: Siedmioro dzieci podtrutych tlenkiem węgla

Dziewięć osób, w tym siedmioro dzieci, trafiło w niedzielę do szpitala z objawami podtrucia tlenkiem węgla – poinformował oficer prasowy Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Zabrzu starszy kapitan Wojciech Strugacz. Funkcjonariusze policji weryfikują m.in. sposób sprawowania opieki nad dziećmi oraz stan instalacji grzewczej w mieszkaniu.

Strażaków wezwano ze względu na silne zadymienie ogrzewanego piecem kaflowym mieszkania w Zabrzu. - Lokatorzy opuścili mieszkanie, a my przeprowadziliśmy pomiary, które potwierdziły obecność tlenku węgla - relacjonował kapitan Strugacz.

W tym czasie dzieci, które schroniły się u sąsiadów, zaczęły się skarżyć na bóle głowy. Przybyłe na miejsce zespoły ratownictwa medycznego zdecydowały o przewiezieniu poszkodowanych do szpitala. Według informacji strażaków, były to dzieci w wieku 15 miesięcy, 3 lata, 7 lat, dwoje 11-latków, a także 14-latek i 15-latek. Były one pod opieką dwóch dorosłych osób w wieku 18 i 20 lat.

Reklama

Na miejscu zdarzenia była też policja. Jak poinformował oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu młodszy aspirant Sebastian Bijok, funkcjonariusze ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia, weryfikując m.in. sposób sprawowania opieki nad dziećmi oraz stan instalacji grzewczej w mieszkaniu, w tym - czy były tam na bieżąco wykonywane jej obowiązkowe przeglądy.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy