Reklama

Reklama

Wypadek Intercity. Wykoleiły się dwa wagony pociągu relacji Bohumin-Warszawa Wschodnia

Służby techniczne przystąpiły w piątek do "wkolejania" dwóch wagonów pociągu pasażerskiego relacji Bohumin - Warszawa Wschodnia. Wczesnym rankiem wykoleiły się one na szlaku Leszczyny - Czerwionka (woj. śląskie).

W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną wykolejenia wagonów był podmyty po bardzo obfitych nocnych deszczach fragment toru. Dokładne przyczyny zdarzenia wyjaśni powołana w tym celu komisja.

Jak poinformował Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe SA, prace przy "wkolejaniu" wagonów mogą potrwać do południa. - Następnie określony zostanie zakres naprawy toru, który umożliwi przywrócenie ruchu pociągów na linii Tychy-Rybnik - dodał.

Wstrzymany ruch pociągów

Pasażerowie wykolejonego pociągu wyjechali już w dalszą drogę do Warszawy i Krakowa autobusami podstawionymi przez przewoźnika. Na linii kolejowej Tychy - Rybnik ruch pociągów jest wstrzymany. Regionalny przewoźnik - Koleje Śląskie - wprowadził zastępczą komunikację autobusową. Pociągi PKP Intercity jadą zmienioną trasą ze stacji Tychy przez Pszczynę, Suszec do Rybnika.

Reklama

Dla zapewnienia sprawności przejazdów powołany został zespół składający się z przedstawicieli PLK i przewoźników kolejowych. Zmiany w komunikacji są przekazywane podróżnym na stacjach, przystankach i na www.portalpasazera.pl.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy