Reklama

Wybuch w Siemianowicach Śląskich. Jedna osoba poszkodowana

Jedna osoba została ranna wskutek wybuchu w budynku w centrum Siemianowic Śląskich – poinformował w czwartek rzecznik siemianowickiej straży pożarnej kapitan Mariusz Rozenberg. Wybuchły najprawdopodobniej pojemniki po dezodorantach.

Jak podał strażak, wybuch nastąpił w mieszkaniu na parterze trzykondygnacyjnego budynku wielorodzinnego przy siemianowickiej ul. Bocznej. "Na szczęście w mieszkaniu, w którym doszło do wybuchu, nie było lokatorów. Prawdopodobnie był to wybuch pojemników po dezodorantach, które były zgromadzone w większym pojemniku" - powiedział kpt. Rozenberg.  

Poszkodowana została jedna osoba - przechodzień, którego raniły odłamki szkła z szyb. Został zaopatrzony na miejscu przez zespół ratownictwa medycznego. Zaraz po wybuchu mieszkańcy sami opuścili budynek; strażacy pomogli w ewakuacji jednej osoby o ograniczonej zdolności poruszania się.  

Reklama

Przed godz. 18. działania strażaków związane z wybuchem jeszcze trwały. Na miejscu był inspektor nadzoru budowlanego. Według wstępnych ustaleń prawdopodobnie konstrukcja budynku nie została naruszona; jeżeli potwierdzi to inspektor, lokatorzy wrócą do mieszkań.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy