Reklama

Reklama

W kopalni Pniówek wykryto metan. Ewakuowano ponad 100 pracowników

Z kopalni Pniówek w Pawłowicach (woj. śląskie) ewakuowano 102 pracowników. Powodem było wykrycie wzmożonego wydzielania się metanu. Jak podały służby kryzysowe wojewody śląskiego, "nikomu nic się nie stało".

Do sytuacji, opisywanej przez Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach (WCZK), doszło w czwartek przed godz. 11.

"Podczas prac na ścianie urządzenia pomiarowe wykazały wzmożone wydzielanie metanu. Ze strefy bezpośredniego zagrożenia ewakuowano trzy osoby. Łącznie z wyrobiskami przyległymi ewakuowano 102 pracowników. Brak osób poszkodowanych" - poinformowało WCZK.

Czytaj też: Jest sposób na niższe rachunki za prąd. Na złożenie wniosku masz kilka dni

Reklama

Kopalnia Pniówek. Kwietniowa tragedia 

20 kwietnia bieżącego roku w kopalni Pniówek w Pawłowicach doszło do wybuchu metanu. Po zdarzeniu doszło do kilku kolejnych wybuchów.

W kwietniowej tragedii życie straciło dziewięć osób, a siedmiu ciał do tej pory nie udało się wyciągnąć. Pozostały one za tamami, które utworzono ze względu na trudne warunki panujące pod ziemią. W kopalni zginęły cztery osoby, natomiast pięć kolejnych zmarło w Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich. Wszyscy zmarli mieli rozległe oparzenia zewnętrzne. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy