Reklama

Reklama

W Częstochowie odrąbano dłonie figurze Matki Boskiej

W Częstochowie nieznany sprawca zdewastował figurę Matki Boskiej przy parafii św. Pierwszych Męczenników Polski. Wandal odrąbał figurze Maryi dłonie. Sprawa nie została zgłoszona na policję.

O zniszczeniu figury Matki Boskiej poinformowały proboszcza parafianki. Nieznani sprawcy uszkodzili figurę najprawdopodobniej w nocy z 17 na 18 lutego. Figurze Maryi odcięto ręce i zdewastowano jej otoczenie - rozrzucono kwiaty i znicze.

Reklama

- Dłonie figury zostały rzucone na ziemię. Strasznie to przeżyłem. Wyjąłem różaniec i zacząłem się modlić. Początkowo sądziłem, że to jakiś nieobliczalny człowiek, który ma problemy ze sobą, ale potem otworzyłem internet i zobaczyłem, że te dewastacje pomników Matki Bożej są częste - mówi "Dziennikowi Zachodniemu" ks. Stanisław Jasionek, proboszcz parafii.

Jak wynika z informacji Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, sprawa zniszczenia figury jak na razie nie została zgłoszona do organów ścigania.

- Nie zgłaszałem na policję, ponieważ uważam, że tutaj nie chodzi o stratę materialną, a o stratę moralną, a w tej kwestii policja nam nie pomoże - dodał ks. Stanisław Jasionek.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje