Reklama

Ustroń. Wybuch gazu w domu. Burmistrz odwołuje niedzielne imprezy

Zaplanowane w niedzielę imprezy w Ustroniu, m.in. uroczyste rozświetlenie choinki, spotkanie z Mikołajem i występy zespołów regionalnych zostały odwołane. Burmistrz miasta przekazał, że na rynku w zadumie i milczeniu zostanie zapalona druga świeca adwentowa. W Ustroniu w jednym z domów doszło najprawdopodobniej do wybuchu gazu. Odnaleziono ciała dwóch poszukiwanych osób pod gruzami domu. Wcześniej strażacy wydobyli żywą kobietę, która z urazami głowy trafiła do szpitala.


"Przed godziną 10. jedną z ustrońskich rodzin dotknęła straszliwa tragedia. W budynku jednorodzinnym doszło do wybuchu gazu. Trwa akcja ratownicza. W obliczu tej tragedii nie wyobrażam sobie świętowania na rynku w radosnej atmosferze przy choince. O godzinie 15. zostanie rozświetlona druga świeca adwentowa, w milczeniu i zadumie. Pozostałe wydarzenia towarzyszące zostają odwołane" - oznajmił burmistrz w mediach społecznościowych.

Zapaleniu świecy adwentowej towarzyszyć miało m.in. rozświetlenie choinki i spotkanie z św. Mikołajem, a także występy zespołów regionalnych.

Reklama

Wybuch gazu w Ustroniu

Do wybuchu doszło w niedzielę przed godziną 10. Dom został zniszczony. Spod gruzów ratownicy wydobyli żywą kobietę. Poszukują dwóch mężczyzn. W budynku mieszkało więcej osób, ale prawdopodobnie nie było ich w momencie wybuchu. Przyczyna tragedii nie jest znana. Najprawdopodobniej wybuchła butla z gazem. Trwa akcja ratownicza. 

Rzecznik KG PSP Karol Kierzkowski podał, że na miejscu działa 25 samochodów i 100 strażaków w tym grupa ratownicza z trzema psami.

"W trakcie działań doszło do ponownego wybuchu, w efekcie czego ratownicy musieli się ewakuować z miejsca zdarzenia. Po opanowaniu sytuacji przystąpiono do ponownych działań ratowniczych" - napisał na Twitterze po g. 15 wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

Pod gruzami znaleziono ofiary

- W wyniku prowadzonych działań natrafiliśmy na ciało jednej z osób poszukiwanych bez oznak życia. Niestety to ofiara śmiertelna. Szukamy dalej drugiej osoby - podał później nadbryg. Jacek Kleszczewski.

Dodał, że ciało znaleziono wewnątrz budynku, ale trudno określić dokładne miejsce. 

- Cały czas rozbieramy budynek i dogaszamy miejsca, w których są źródła pożaru - powiedział nadbryg. Kleszczewski. - W tej chwili nie udało się jeszcze zidentyfikować znalezionej osoby - dodał. Straż pożarna nie chce mówić o przyczynach eksplozji. 

Po kilkudziesięciu minutach strażacy poinformowali o znalezieniu kolejnej ofiary. - O godz. 17:47 ratownicy natrafili na ciało drugiej poszukiwanej osoby, bez oznak życia - poinformował nadbryg. Kleszczewski. 

Dodał, że ciało zostało znalezione podczas odgruzowywania terenu "wewnątrz w budynku, najprawdopodobniej w sypialni". 

- Policja i prokuratura zajmuje się zabezpieczeniem śladów. Strażacy zajmą się zabezpieczeniem, rozebraniem budynku - przekazał. 

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Ustroń | wybuch gazu | burmistrz

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy