Reklama

Tragiczny wypadek na dk 88. Kierowca zatrzymany

Po sobotnim (22 sierpnia) wypadku na drodze krajowej nr 88, w wyniku którego zginęło dziewięć osób, a siedem zostało rannych, został zatrzymany kierowca samochodu, którego zachowanie mogło doprowadzić do tej tragedii - poinformowała w niedzielę (23 sierpnia) gliwicka prokuratura.

W sobotę wieczorem w pobliżu węzła Kleszczów (woj. śląskie) w wyniku zderzenia busa i autokaru zginęło dziewięć osób, a siedem odniosło obrażenia. Renault traffic, jadący od Gliwic w stronę Wrocławia, przewrócił się na jezdnię i, sunąc po niej, znalazł się na przeciwległym pasie ruchu. Wtedy w dach tego samochodu wjechał autokar.

Jak informowała policja, kierowca busa wcześniej prawdopodobnie próbował uniknąć zderzenia z innym autem i wykonał manewr, w wyniku którego stracił panowanie nad pojazdem. Policja informowała rano o trwających przesłuchaniach m.in. kierowcy, który był w pobliżu miejsca wypadku.

Reklama

- Została zatrzymana jedna osoba kierująca pojazdem osobowym niebiorącym udziału w zdarzeniu, a której zachowanie mogło je spowodować - przekazała ok. godz. 10 Karina Spruś z Prokuratury Okręgowej w Gliwicach.

Prokurator dodała, że czynności z zatrzymanym zaplanowano na poniedziałek (24 sierpnia). Również tego dnia zostanie wydane postępowanie o wszczęciu śledztwa. Będzie ono najprawdopodobniej prowadzone pod kątem sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym.

W jakim stanie są poszkodowani?

Jak opisywali policjanci, siła uderzenia była tak duża, że renault został całkowicie zmiażdżony. Zginęły wszystkie jadące nim osoby. Rannych zostało sześciu pasażerów autokaru i kierowca, który został przetransportowany do szpitala śmigłowcem. Według informacji przekazanych w niedzielę rano przez policję i służby wojewody śląskiego, osoby poszkodowane w wypadku są w stabilnym stanie. Dwie z nich trafiły do szpitala w Bytomiu, cztery w Zabrzu-Biskupicach, a najciężej ranny kierowca - do szpitala w Katowicach-Ochojcu.

Policja na razie nie ujawnia, skąd pochodziły ofiary wypadku jadące busem. Minionej nocy trwała ich identyfikacja. Wszystkie ofiary to osoby dorosłe. Przez całą noc w miejscu wypadku pracowali policjanci i prokuratorzy.

Zderzenie busa i autokaru na dk 88 [ZDJĘCIA]

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy