Reklama

Reklama

Tragedia na Śląsku. Matka z córką zginęły po potrąceniu przez pociąg

Dwie osoby zginęły w czwartek wieczorem (29 października) w wyniku potrącenia przez pociąg na szlaku kolejowym w Dąbrowie Górniczej - podały w piątek rano (30 października) służby kryzysowe wojewody śląskiego. Jak informuje policja, ofiarami wypadku są 69-latka i jej 45-letnia córka.

Jak poinformowało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach (WCZK), do potrącenia dwóch osób przez pociąg Intercity doszło w czwartek przed godz. 21 na szlaku kolejowym Dąbrowa Górnicza Ząbkowice - Dąbrowa Górnicza.

Aspirant Bartłomiej Osmólski z Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej powiedział, że informację o potrąceniu na wysokości przejazdu kolejowego przy ul. Urbańskiego policjanci otrzymali po godz. 21. - Jak się okazało, ofiarami były dwie osoby - matka z córką. Zostały potrącone przez pociąg Pendolino relacji Gdynia-Bielsko-Biała - powiedział policjant. Starsza z ofiar miała 69 lat, a młodsza 45.

Reklama

Czynności śledczych na miejscu zakończyły się po północy. - Z policjantami pracował prokurator, który zarządził sekcje zwłok - dodał Osmólski.

Jak podało WCZK, przerwa w ruchu pociągów trwała do godz. 1 w nocy. Na czas wstrzymania ruchu kolejowego w tym miejscu Koleje Śląskie wprowadziły zastępczą komunikację autobusową.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy